Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

YQArch Menü Görünmüyor

Çoğu Autocad kullanıcısı bu harika lispi yükledikten sonra, YQArch menü de göremeyince yüklenmedi sanıyor. Oysa sanılanın aksine yükleme veya aktifleştirme çok kolaydır ve genelde takılmazsınız. YQArch yükledikten sonra ilk olarak yapmanız gereken şey komut satırına YQ yazmak!

İlk olarak komut satırına YQ yazın

YQArch eklentisi eğer sorunsuz olarak yüklenmişse zaten komut satırında bir sürü YQ… ile başlayan komutun tamamlandığını göreceksiniz. Şimdi derin bir oh çekebilirsiniz çünkü başarıyla yüklediğinizi anlamış bulunuyorsunuz.

İyi de menüde görmek istiyorum, YQArch komutlarını ezbere bilmiyorum!

YQArch Menü de görmek için YQMenu komutunu girin! Komutu girin enter dediğiniz de hemen üst menüde artık bir sekmenin daha yer aldığını farkedeceksiniz.

YQArch Dil Değiştirme

Gelmesine geldi ama yazı karakterleri çok tuhaf ve bir hata var gibi görünüyor değil mi? İşte bu aşamada artık dili İngilizce yaparak konuyu noktalamış olacaz. Bunun için hemen aşağıda verdiğimiz gibi YQMenü ile gelen yeni sekmede ki ayarlara gideceğiz.

Bu arada aynı yere Yqsys komutuyla da dil değişiminin yapılacağı txt sayfasına gidebilirsiniz. Bu dosya esasen çoğu ayarı değiştirebileceğiniz önemli bir sayfadır. Language kısmında 1 yazan yeri 0 yaparak dosyayı kaydedin ve çıkın.

Bu işlem sonrasında artık YQArch’ı sorunsuz şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer bu yazıyı okuyarak halen yapamayacağını düşünenler varsa hemen aşağıda bir video bırakıyorum. Videonun ortalarına doğru aradığınız şeyi bulacaksınız. 🙂

Autocad lispleri ve YQArch hakkında daha fazla bilgi için CADTAB’ı takip etmeyi ihmal etmeyin.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir