Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

CADian Hızlandırma Eklentisi

CADian Professional kullanıcılarının çoğu AEC Object özelliğini kullanmıyor ve hatta varlığından dahi haberdar değil. Oysa fark etmedikleri bu eklenti bir hayli sisteminizi yoruyor ve çalışmanızı biraz olsun yavaşlatıyor. AEC Object’i doğrudan kaldıracak ve CADian hızlandırma sağlayaca bir lispi sizlerle paylaşacağız ama öncesinde ne işe yaradığını kısaca anlatalım.

AEC Object Nedir?

Mimari tasarımda ihtiyaç duyulan kapı, pencere, duvar ve çeşitli ünitelerin yer aldığı pek çok özelliği sunar. 2 boyutlu olarak çizilen mimari unsurların doğrudan 3 boyutta görülmesini de sağlar. Dolayısıyla daha çok BIM modelleme ile ilgilenen kullanıcılar için daha uygundur. Mimari sektörle herhangi bir ilginiz bulunmuyor veya Autocad’de buna benzer bir araç kullanmadıysanız kaldırmanız mantıklıdır. Herhangi bir özelliği gerektiği zaman tekrardan aktifleştirmeniz elbette ki mümkün. Bu arada CADian Classic pakette bu özellik olmadığı için Classic kullanıcılarının herhangi bir işlem yapması gerekmiyor.

AEC Object Kaldırarak CADian Hızlandırma

CADian Professional hızlandırmanızı pratik olarak sağlayacak lispi indirmek için lütfen tıklayın.

İndirdiğiniz SUB.ELF dosyasını  C:\CADian\CADian 2024\Support dosya yoluna kopyalayın.

Şimdi CADian’ı çalıştırarak lispi AP komutuyla çağırmanızın zamanı geldi. SUB.ELF dosyasını C:\CADian\CADian 2024\Support yolundan seçerek LOAD butonuyla yükleyin.

CADian Professional tekrar başlattığınızda AEC özelliğinin kaldırıldığını göreceksiniz. Tamam kaldırdınız ama bu lisp sisteminizde hangi değişiklikleri yaptı? Detayları incelemek için burada yer alan sayfayı inceleyebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir