Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Basit Komutlarla Autocad Hızlandırma

Çoğu kişi Autocad yavaş çalışması veya donma sorunları nedeniyle sıkıntılar yaşayabiliyor. Bunun tek bir nedeni olmamakla birlikte bazı önlemler almanız elbette ki mümkün. Bu yazıda sizlere basit Autocad komutları üzerinden performansınızı etkileyerek, daha hızlı çalışmanızı sağlayacak önerilerimiz yer alıyor. Hazırsanız çok basit komutlarla Autocad hızlandırma yollarına hemen geçelim.

QPMODE’u 0’a ayarlayın – Hızlı Özellikler Açılır Penceresi

Hızlı özellikler penceresi her seçiminiz sonrası devreye girmesi hızınızı etkiyen faktörlerdendir. Hem dikkatinizi dağıtacak hemde Autocad‘i bir miktar yavaşlatan bu pencereyi kapatmak için QPMODE komutunu girerek 0 yapmanız yeterli.

Hatch Taramalarını PQUICKPREVIEW Komutuyla Gizleyin

Herhangi bir çizim dosyası üzerinde çalışırken Hatch komutuyla taranan alanları gizleyebilirsiniz. Herhangi bir taramanın üzerine gittiğinizde belleğinize daha fazla iş düştüğünü hissedersiniz. Bunu yapmak için PQUICKPREVIEW komutunu girerek değeri 0 girdiğinizde Hatch’lerin yukarıda ki görselde olduğu gibi gizlendiği görülecektir. Bu basit yöntemin Autocad hızlandırma yöntemlerinden birisi olmasına şaşırmayın.

Nesnelerden Seçimi SELECTIONCYCLING Komutuyla Kapatın

SELECTIONCYCLING komutu birden fazla nesne seçimi yapıldığında otomatik olarak karşınıza bir listenin çıkmasını sağlar. Çoğu kişi bu özelliği nadiren kullanır ve farkında olmadan bir miktar yavaşlama yapar. Basit komutlarla Autocad hızlandırma istiyorsanız bunu değerlendirmenizde fayda var.

Autocad Otomatik Tamamlamayı Kapatın- Evet Pek Hoş Değil

Belki de Autocad’in en sevilen özelliklerinden birisini “kapatın” dediğimiz anda bizden soğumayın. Bunu muhtemelen yapmayacaksınız ama bilmenizde fayda var ki bu fazlasıyla bellek kullanıyor. Hatta Autocad’i en çok yoran özellikler arasında yer alıyor. Eğer Autocad yavaş çalışmasından bezmiş ve her şeyi yapmaya göze aldıysanız kapatın! Bunu yapmak için AUTOCOMPLETE komutuyla kapatmanız yeterli olacak.

Çok basit belki de ilk okuduğunuzda işe yaramayacağını düşündüğünüz bu yolları denemenizi tavsiye ederiz. CADTAB size Autocad hakkında sağda solda görmeyeceğiniz bilgileri aktarmaya devam edecek.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir