Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Autocad Yerine Ne Kullanılır?

Muhtemelen Autocad fiyatı artık sizin canınızı sıkıyor ve bir çıkış yolu arıyorsunuz. Bu durumda elbette Autocad alternatifi pek çok yazılımın olduğunu farkedeceksiniz. Burada en önemli konu kullanım ve performans açısından sizi tatmin etmesi. Kısaca özetlemek gerekirse bir CAD yazılımı almadan önce aşağıdaki konulara mutlaka dikkat etmelisiniz.

Bir CAD yazılımı Autocad yerine geçebilir mi?

1- DWG Dosya Uzantısını Desteklemeli

Yerine geçebilmesi için ilk olarak DWG dosya uzantısını desteklemesi gerekir. Hatta desteklemekten de öte yerel dosya formatının da DWG olması gerekir. Aksi taktirde önünüze gelen her Autocad dosyasını açmak için import etmeniz gerekir.

Tam tersi durumu düşünecek olursak; Autocad yerine aldığınız programda çizdiğiniz bir projeyi, herhangi bir Autocad kullanıcısı da doğrudan açabilmesi gerekir.

2- Autocad Komutlarıyla Aynı Olmalı

Düşünsenize yıllardır bildiğiniz, alışkın olduğunuz Autocad komutları yerine başka şekilde çizim yapmanız gerekiyor… Yeni bir program öğrenmeye çalışmak zor ve vaktiniz de elbette ki çok değerli. Eğer muadil olarak tercih edeceğiniz CAD programı da aynı Autocad komutları ile çalışırsa işiniz son derece rahatlar.

3- Tanıdık Arayüz İşinizi Hızlandırır

Eğer Autocad ile aynı komutlarla çalışıp üstüne bir de arayüzü Autocad ile son derece benzer olursa muhteşem olmaz mı? Alternatif DWG tabanlı CAD yazılımı tercih ederken arayüzünü bilmeniz ve tanımanız çok önemli. Aksi taktirde aradığınızı bulamaz veya değerli vaktinizden çok kayıplar yaşarsınız.

4- Lisans süresiz mi yoksa abonelik mi alınıyor?

Bildiğiniz üzere uzun yıllardır Autocad kalıcı lisans satışı yapmıyor. Abonelik metoduyla aylık, yıllık veya 3 yıllık şeklinde seçenekler sunuluyor. Yüksek fiyatlardan bir nevi kira ödemek hoşunuza gitmiyorsa kalıcı lisanslı bir Autocad alternatifi sizi kurtaracaktır.

Autocad Yerine Hangi Program Alınabilir?

Ülkemiz ve dünyada son dönemde CADian yazılımı son derece popüler. CADian yukarıda bahsettiğimiz 4 maddede yer alan bütün özellikleri sunuyor. Kalıcı lisanslı ve yerel DWG uzantısıyla Autocad alternatifi en güçlü CAD yazılımıdır. Gerçekten işinize yarayıp yaramadığını anlamak için ücretsiz 30 gün denemeniz mümkün. CADian yazılımını incelemek ve demo indirmek için tıklayın.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir